fbpx
Home / Edukacja / Inhalacje – sposób na radzenie sobie ze smogiem

Inhalacje – sposób na radzenie sobie ze smogiem

Inhalacje  – sposób na radzenie sobie ze smogiem

Żyjemy w czasach, w których coraz trudniej o oddychanie świeżym powietrzem. Problem ten nie tylko dotyczy największych aglomeracji miejskich. Coraz częściej występuje również na terenach mniej zaludnionych, ze względu na dużą liczbę samochodów czy palenie węglem lub innymi substancjami toksycznymi. Wszystkie zanieczyszczenia, które wdychamy, nie tylko wpływają na spadek jakości naszego życia, ale mogą też prowadzić do wielu dolegliwości i schorzeń.

Wpływ smogu na zdrowie

Smog zawiera w sobie wiele substancji nienaturalnych, a zatem toksycznych dla naszego zdrowia. W jego składzie odnajdziemy przede wszystkim tlenki azotu i siarki, a także różnego rodzaju pyły. Zawieszone w nich substancje stałe, powstałe w wyniku spalania węgla i ropy, z łatwością dostają się do naszych płuc, a stamtąd przenikają do układu krążenia.

Nawet krótkotrwała ekspozycja na smog może przynieść nieprzyjemne objawy w postaci podrażnionego gardła, spojówek, tchawicy, nieustannego zmęczenia i spadku wydolności układu oddechowego, a także powodować nawracające stany zapalne płuc. Z kolei długotrwałe przebywanie na terenie skażonym smogiem może w szybkim czasie doprowadzić do trudnych w leczeniu chorób układu oddechowego, chorób nerek i wątroby, a także poważnych zmian nowotworowych. Smog jest wyjątkowo niebezpieczny dla alergików, astmatyków, dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych.

Inhalacja na pomoc naszemu zdrowiu

Sposobów na radzenie sobie ze smogiem jest kilka. Najczęściej wybieramy maseczki antysmogowe, oczyszczacze powietrza do domu lub przyjmujemy wzmacniające suplementy diety. Niektórzy z nas ograniczają wychodzenie z domu do minimum, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Bardzo skutecznym, a jednocześnie prostym sposobem na zwalczanie skutków związanych ze smogiem, jest nawilżanie i oczyszczanie dróg oddechowych poprzez inhalacje. Raz dziennie, a w okresie wzmożonego zanieczyszczenia smogiem nawet kilka razy dzienne, warto przeprowadzić taką inhalację, która nie tylko oczyści i nawilży płuca, ale i zahamuje rozwój infekcji w naszych drogach oddechowych. Do inhalacji wystarczy nam dobry inhalator, olejek inhalacyjny, sól fizjologiczna lub solanka.

Możemy wybrać inhalatory do użytku domowego o większych wymiarach lub postawić na mobilny MINI-INHALATOR Clip. Jest to niezwykle mały inhalator, który wyglądem przypomina klips do nosa. Wykonany jest z wygodnego, nieuwierającego silikonu i zawiera zbiorniczki z naturalnymi olejkami eterycznymi, dzięki czemu możemy stosować go w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Inhalatora  można używać przez kilka godzin dziennie (szczegółowe informacje w instrukcji).

Niezależnie od tego, jaki sposób inhalacji wybierzemy, powinniśmy zadbać o kondycje naszego układu oddechowego, szczególnie w zimie, kiedy jakość wdychanego powietrza przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Nie bądźmy zatem obojętni wobec naszego zdrowia i weźmy sprawy w swoje… nozdrza.