fbpx
Home / Edukacja / Inhalacje na kaszel – co stosować?

Inhalacje na kaszel – co stosować?

mini-clip-na-kaszelInhalacje na kaszel - co stosować? Kaszel to jeden z najbardziej uporczywych objawów schorzeń układu oddechowegochoroby. Często trwa kilka dni, a potem przekształca się z suchego w mokry. Zazwyczaj zwalczamy go poprzez syropy i tabletki, które przynoszą różny skutek. Innym dobrym i domowym sposobem na poradzenie sobie z kaszlem jest inhalacja. Co warto o niej wiedzieć? Czym jest inhalacja? Inhalacja jest zabiegiem leczniczym, który możemy łatwo wykonać w domowych warunkach. Wystarczy, że przygotujemy miskę z gorącą wodą, dodamy do niej potrzebne zioła lub olejki eteryczne, a następnie pochylimy się nad parą i będziemy głęboko oddychać. Aby zabieg przyniósł pożądany efekt, powinien trwać minimum 15 minut w przypadku osób dorosłych oraz 5 minut w przypadku dzieci. Jakie substancje przynoszą ulgę? Aby inhalacja pomogła na kaszel, niezbędne jest stosowanie właściwych substancjidodatków. Które wybrać? Do najbardziej wskazanych zaliczamy: • Olejek z eukaliptusa - to substancja bezbarwna o charakterystycznym zapachu i smaku. Pozyskiwany jest ze świeżych liści eukaliptusa. Olejek z eukaliptusa jest bardzo pomagaocny w zwalczaniu kaszlu, ponieważ upłynnia wydzielinę śluzową, rozkurcza oskrzela, a nawet udrożnia zatoki. Ma również działanie przeciwzapalne i wykrztuśne. • Tymianek - jest chętnie używany w kuchni, jednak to nie jedyne jego zastosowanie. Tymianek działa antyseptycznie i rozkurczowo, warto używać go do walki z infekcjami dróg oddechowych. Do tego działa wykrztuśnie, łagodzi stany zapalne i eliminuje flegmę, dlatego jest często dodawany do inhalacji. • Ravensara - kolejny olejek, w który powinniśmy się zaopatrzyć, jeśli mamy kaszel. Udrożnia drogi oddechowe i ułatwia oddychanie, dlatego jest używany do inhalacji w przypadku przeziębienia lub grypy. Pomaga także w astmie oraz przy zatkanym nosie czy katarze. Alternatywa dla tradycyjnych inhalacji Jeśli nie chcemy przeprowadzać inhalacji, warto zainteresować się gotowym rozwiązaniem, jakim jest MINI - INHALATOR CLIP med. Zawiera 100% olejków eterycznych z tymianku, eukaliptusa i revensara, które przynoszą ulgę przy objawach przeziębienia i eliminują dokuczliwy kaszel. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest fakt, że możemy używać go wszędzie - w pracy, w samochodzie, na spacerze czy w sklepie. Nie jest to możliwe w przypadku tradycyjnej metody inhalacji. Mini-Inhalator, poprzez niewielki rozmiar, podczas używania jest niemal niewidoczny dla innych osób. Wspomniany model można kupić bezpośrednio na https://sanity.pl/mini-inhalator-clip-med

Inhalacje na kaszel – co stosować?

Kaszel to jeden z najbardziej uporczywych objawów schorzeń układu oddechowego. Zazwyczaj zwalczamy go poprzez syropy i tabletki, które przynoszą różny skutek. Innym dobrym i domowym sposobem na radzenie sobie z kaszlem jest inhalacja. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest inhalacja?

Inhalacja jest zabiegiem leczniczym, który możemy łatwo wykonać w domowych warunkach. Wystarczy, że przygotujemy miskę z gorącą wodą, dodamy do niej potrzebne zioła lub olejki eteryczne, a następnie pochylimy się nad parą i będziemy głęboko oddychać. Aby zabieg przyniósł pożądany efekt, powinien trwać minimum 15 minut w przypadku osób dorosłych oraz 5 minut w przypadku dzieci.

Jakie substancje przynoszą ulgę?

Aby inhalacja pomogła na kaszel, niezbędne jest stosowanie właściwych dodatków. Które wybrać? Do najbardziej wskazanych zaliczamy:

  • Olejek z eukaliptusa – to substancja bezbarwna o charakterystycznym zapachu. Pozyskiwany jest ze świeżych liści eukaliptusa. Olejek z eukaliptusa bardzo pomaga w zwalczaniu kaszlu, ponieważ upłynnia wydzielinę śluzową, rozkurcza oskrzela, a nawet udrożnia zatoki. Ma również działanie przeciwzapalne i wykrztuśne.
  • Tymianek – jest chętnie używany w kuchni, jednak to nie jedyne jego zastosowanie. Tymianek działa antyseptycznie i rozkurczowo, warto używać go do walki z infekcjami dróg oddechowych. Do tego działa wykrztuśnie, łagodzi stany zapalne i eliminuje flegmę, dlatego jest często dodawany do inhalacji.
  • Ravensara – kolejny olejek, w który powinniśmy się zaopatrzyć, jeśli mamy kaszel. Udrożnia drogi oddechowe i ułatwia oddychanie, dlatego jest używany do inhalacji w przypadku przeziębienia lub grypy. Pomaga także w astmie oraz przy zatkanym nosie czy katarze.

Alternatywa dla tradycyjnych inhalacji

Jeśli nie chcemy przeprowadzać inhalacji, warto zainteresować się gotowym rozwiązaniem, jakim jest MINI – INHALATOR CLIP med. Zawiera 100% olejków eterycznych z tymianku, eukaliptusa i revensara, które przynoszą ulgę przy objawach przeziębienia i eliminują dokuczliwy kaszel. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest fakt, że możemy używać go wszędzie – w pracy, w samochodzie, na spacerze czy w sklepie. Nie jest to możliwe w przypadku tradycyjnej metody inhalacji. Mini-Inhalator, poprzez niewielki rozmiar, podczas używania jest niemal niewidoczny dla innych osób. Wspomniany model można kupić bezpośrednio na https://sanity.pl/mini-inhalator-clip-med/